Kadettikunta ry

Constantem decorat honor - Kunnia kestävän palkka

Suomen Sotahistoriallisen Seuran seminaari Turussa 9.3.2019

Capture

Suomen Sotahistoriallinen Seura perustettiin tammikuussa 1944. Seura juhlii kuluvana vuonna 75-vuotista taivaltaan.

Juhlavuoden kunniaksi seura järjestää Turussa sotahistoriallisen seminaarin, jonka teemana on Ahvenanmaa. Seminaari järjestetään lauantaina 9.3.2019 kello 12.00-15.30 Merivoimien esikunnan Pohjanmaa-salissa. Merivoimien esikunta sijaitsee Heikkilän kasarmialueella osoitteessa Rykmentintie 15. Seminaariin mahtuu 155 osallistujaa ilmoittautumisjärjestyksessä.

Seminaari on maksuton ja avoin kaikille Suomen kansalaisille ja maksuton. Seminaariin tulee kuitenkin ilmoittautua Suomen Sotahistoriallisen Seuran sivustoll (linkki) 3.3.2019 mennessä. Linkistä löytyy myös seminaarin ohjelma.

Seminaarivaiheen jälkeen osallistujille tarjotaan mahdollisuus tutustua merenkulun valtakunnalliseen erikoismuseoon, Forum Marinumiin. Forum Marinum sijaitsee Aurajoen rannalla osoitteessa Linnankatu 72.

Etsi sivustosta

Seuraa meitä
Twitterissä
Seuraa meitä
Facebookissa